DELFI. Gudzinevičiūtei spaudžiant – socialdemokratų veterano signalas dėl sporto reformos
Pirmadienį Seime surengtoje audringoje diskusijoje dėl planuojamos valstybės sportui skiriamų lėšų paskirstymo pertvarkos rasti sąlyčio taškų sekėsi sunkiai.
Dalis sporto organizacijų atstovų kaltino įstatymų pataisas parengusią Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) pastačius vežimą prieš arklį – ėmus keisti žaidimo taisykles prieš tai neišklausius visų nuomonių.
Kiti kritikavo dabartinę sistemą, pirmiausia, Nacionalinę sporto agentūrą, kurios įgaliojimus nuo kitų metų norima perduoti daugiausiai iš nevyriausybinių organizacijų atstovų sudarytai Nacionalinei sporto tarybai. Reformos skeptikai nuogąstavo, jog taip pataikaujama įtaką susigrąžinti norinčio Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) interesams.
Savo ruožtu, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė priminė prieš metus pasirašytus susitarimus dėl visuomeninių organizacijų vaidmens stiprinimo su penkiomis politinėmis partijomis, tarp kurių buvo ir trys, formuojančios dabartinę valdančiąją koaliciją.
Vis dėlto diskusiją surengusios Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė reformai nepritaria, o pirmadienį abejonių išsakė ir kitas socialdemokratas Algirdas Sysas. „Ne Laura, o ministerija turėjo surengti tokią diskusiją. Nepykite, bet kliurka – labai didelė. Kol kas negirdėjau nė vieno Lietuvą garsinančio sportininko pasisakymo, kad dabartinė sistema bloga – girdžiu tik iš funkcionierių. Žinome, kad reformos užtrunka, ir nuo to rezultatai tikrai neaugs. Paskui vėl ieškosime, kam galvą nuimti. Negadinkime visai neblogai judančio traukinio, tikrai nepritariu skubotam šio įstatymo svarstymui. Manau, kad tai turės žymiai daugiau neigiamų pasekmių nei teigiamų, jau dabar tai matau. Mes jau užlipome ant kultūros grėblio, bereikia dar susipykti su sportininkais, su mokytojais – tuo politinė karjera ir baigsis“, – kalbėjo Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas.
Visą straipsnį skaitykite čia.
