Seime – daugiau drausmės
2014 m. rugsėjo 10 d. prasideda penktoji (rudens) Seimo sesija. Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas svarbiausius sesijos darbus skirsto į tris grupes: krašto apsaugos stiprinimas, 2015 m. valstybės ir savivaldybių bei „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimas, euro įvedimui reikalingų įstatymų priėmimas ir įsipareigojimų rinkėjams įgyvendinimas, kurie leistų pagerinti žmonių gyvenimo kokybę.
Iš parlamentarų, kurie šioje sesijoje turės svarstyti daug svarbių klausimų, visų pirma įgyvendinant Konstitucinio Teismo sprendimus, tikimasi uolaus darbo. Seimo vicepirmininkas tvirtino, kad darbas komitetuose, nuo kurių priklauso viso Seimo veikla, yra ypač svarbus. Komitetuose priimami sprendimai, svarstomos įstatymų pataisos, vyksta balsavimas. Plenarinėse sesijose įstatymų projektus galima svarstyti tik po to, kai juos apsvarsto atitinkami komitetai.
Algirdas Sysas įsitikinęs, kad visi parlamentarai, net ir rinkti vienmandatėse apygardose, turi ne tik susitikinėti su rinkėjais, bet ir aktyviai dalyvauti komitetų bei komisijų veikloje, Seimo posėdžiuose. Nedrausmingi parlamentarai trikdo Seimo darbą, kenkia sąžiningai dirbančių kolegų reputacijai, kelia visuomenės pasipiktinimą.
Todėl planuojama grįžti prie Statuto pakeitimo svarstymo ir nutarti dėl galimų drausminių priemonių taikymo parlamentarams, piktybiškai nelankantiems plenarinių ir komitetų posėdžių.
Algirdas Sysas siūlo sekti Europos Parlamento pavyzdžiu ir Seimo posėdžių nelankantiems parlamentarams mažinti algą už kiekvieną praleistą posėdį. Anot jo įkalbinėjimai ar kitokie kontrolės būdai neduoda laukiamo rezultato, o algų mažinimas būtų efektyviausia drausminė priemonė.
Dėl konkrečių nuobaudų nedrausmingiems parlamentarams turėtų nuspręsti Seimas, kurio darbų programa sudaryta atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Prezidentės, Vyriausybės, Seimo komitetų ir frakcijų bei parlamentarų pasiūlymus.
